Přinášíme informace z budoucnosti

Zemřel biohacker Aaron Traywick

03. Květen 2018 | | Jiří Větvička

Aaron Traywick (28 let), generální ředitel společnosti Ascendance Biomedical, byl nalezen mrtvý. Podle dostupných informací se nacházel v deprivační nádrži, což je nádoba se slanou vodou o teplotě lidského těla, která slouží k oddělení člověka od vnějších zvuků, světla a zápachu. Poprvé tuto nádrž použil psychiatr John C. Lilly v roce 1954 při zkoumání senzorické deprivace. V současné době je využívána v alternativní medicíně jako relaxační či meditační prostředek.

Traywick proslul několika kontroverzními genovými léčbami. V říjnu roku 2017 podal nevyzkoušenou léčbu dobrovolníkovi Tristanu Robertsovi, který je už šest let HIV pozitivní. Konkrétně se jednalo o gen pro syntézu protilátky N6, která je schopná zneškodnit virus HIV. Tato látka je v současné době testována ve zdlouhavých klinických zkouškách a s největší pravděpodobností by se standardní cestou nedostala k Robertstovi včas.

Na únorové konferenci BDYHAX 2018 si Traywick sám aplikoval genetickou léčbu proti herpesvirům, jelikož sám několik let trpí herpesem. Přípravek byl předtím testován pouze na myších a Traywick byl prvním člověkem, který si lék aplikoval. V současné době není známo, zda tato léčba měla souvislost s jeho úmrtím.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) varoval před používáním netestovaných genových terapií a upozornil, že prodej takových výrobků je v rozporu se zákonem.

Zdroj: https://www.livescience.com/62449-aaron-traywick-death.html