Přinášíme informace z budoucnosti

Uber ukončil vývoj samořídících kamionů

31. Červenec 2018 | | Jiří Větvička

Společnost Uber Advanced Technologies Group ve svém pondělním prohlášení uvedla, že zastavuje vývoj samořídících kamionů a zaměří se pouze na samořídící osobní automobily. Toto rozhodnutí se nedotkne divize Uber Freight, která pomáhá řidičům nákladních automobilů spojit se s dopravními společnostmi.

"Místo toho, abychom měli dvě skupiny zaměřené na různé platformy vozidel, chceme pracovat jako jeden tým," stojí v e-mailu, který společnost rozeslala svým zaměstnancům. "Všichni jsme hrdí na to, co náš tým dokázal a i nadále vidíme budoucnost v autonomních technologiích v oblasti přepravy zboží. Jsme však přesvědčeni, že se nejprve musíme zaměřit na autonomní přepravu osob a až poté řešit přepravu zboží. "

Divize pro autonomní nákladní auta sídlí v San Francisku, zatímco tým zabývající se autonomní osobními vozy se nachází v Pittsburghu. Společnost Uber uvádí, že zaměstnance převede na jinou práci v oblasti samořídících aut nebo jim nabídne přesun do Pittsburghu. Vztahy a kontakty s výrobci kamionů zůstanou zachovány a i nadále se bude pokračovat ve vývoji vlastního LiDARu.

Uber v minulosti koupil startup Otto, který vyvíjel autonomní systémy pro řízení nákladních automobilů a založili ho bývalí zaměstnanci Waymo. Právě jeden z nich - Anthony Levandowski, byl podezřelý z krádeže velkého množství důvěrných dokumentů týkajících se vývoje samořídících automobilů. I když Uber Levandowskiho propustil a popírá, že by know-how při vývoji nějak využil, zavázal se zaplatit odškodnění svými akciemi v hodnotě 245 milionů dolarů.

Zdroj: https://techcrunch.com/2018/07/30/ubers-self-driving-trucks-division-is-...