Přinášíme informace z budoucnosti

Nejnovější zprávy

Sledujte, co se děje právě TEĎ

V nepálské restauraci vás obslouží roboti

09. Září | Robotika

Restaurace Naulo používá do stolů zabudované digitální obrazovky. S jejich pomocí si zákazník objedná jídlo, které mu doručí robotický číšník.

Zdroj

LG na veletrhu IFA představilo všechny své roboty

09. Září | Robotika

Jihokorejský výrobce se v robotice zaměřuje na spotřebitelský segment a na expozici představil své robotické portfolio, které sdružuje pod značkou CLOi.

Zdroj

Japonsko se připravuje na Společnost 5.0

09. Září | Inovace

V Japonsku je nedostatek lidí v produktivním věku a stárnoucí populace nebude moci uživit seniory. To je jeden z důvodů, proč mají vyvinutý robotický průmysl. Nyní jdou však ještě dál a připravují se na Společnost 5.0.

Zdroj

Vědci přečetli genom máku setého

07. Září | Biomedicína

Vědcům se podařilo přečíst genom máku setého. Díky tomu se otevírají možnosti vedoucí ke zlepšování výnosů a zvyšování jeho odolnosti.

Zdroj

Siemens Mobility představí autonomní tramvaj

07. Září | Samořídící auta

Na letošním veletrhu InnoTrans 2018 se představí první autonomní tramvaj na světě. Testovací jízdy proběhnou na šestikilometrovém úseku tramvajové sítě v Postupimi nedaleko Berlína.

Zdroj

Pobyt na Marsu se testuje na Havaji

07. Září | Kosmonautika

Příprava astronautů na pobyt na Marsu je náplní programu Hi-SEAS, který funguje od roku 2013 a je postaven na vyhaslé sopce Mauna Loa na Havajských ostrovech. V únoru 2018 tam zahájila osmiměsíční pobyt posádka Mise VI.

Zdroj

Baidu spustilo platformu pro trénování AI

07. Září | Umělá inteligence

Čínský vyhledávač Baidu spustil platformu EZDL, která umožňuje využívat a trénovat umělou inteligenci, aniž by bylo nutné cokoliv programovat. Díky tomu je platforma využitelná pro každého.

Zdroj

Budeme si tisknout auta?

06. Září | Inovace

Americký startup Hackrod připravuje službu, pomocí které si budete moci vymodelovat auto dle svých představ a následně jej vytisknout na 3D tiskárně. V současné době pracují na prototypu speedsteru, který by měl být vytištěn do konce tohoto roku.

Zdroj

Japonci otestují vesmírný výtah

06. Září | Kosmonautika

O víkendu mezi 14. a 16. zářím vynese do kosmu raketa H-2B miniaturní výtah. Kabinka bude mít pouhých 6x3x3 centimetry a bude se pohybovat na desetimetrovém kabelu nataženém mezi dvěma satelity. I při tak malých rozměrech půjde o první experiment s vesmírným výtahem.

Zdroj

Řidiče obslouží chytrá asistentka

05. Září | Umělá inteligence

Firma Clinc vyvinula software, který by měl nahradit operátory v rychloobslužných restaurantech typu McDonald’s nebo Taco Bel. Jedná se o pokročilejší generaci chytré asistentky podobné Alexe nebo Siri a podle předběžných testů dokáže reagovat na nerozhodné zákazníky s minimální chybovostí.

Zdroj