Přinášíme informace z budoucnosti

Nová verze virtuální přítelkyně

01. Srpen 2018 | | Jiří Větvička

První verze holografické přítelkyně byla k dispozici již v prosinci minulého roku. Jednalo se o virtuální hlasovou asistentku zobrazenou ve skleněném válci, která dokázala ovládat domácí spotřebiče a komunikovat se svým lidským protějškem. I přes závratnou sumu 300 tisíc jenů (cca 60 000 Kč) byla během měsíce vyprodána. Nyní je k dispozici vylepšená verze a za poloviční cenu.

Samotný hologram se jmenuje Azuma Hikari a představuje japonskou dívku. Ta je propojená s internetem, telefonem a ovládá domácí spotřebiče. Dokáže reagovat na slovní a textové povely, mluví a rozpozná emoce a nálady svého pána. V nové verzi došlo ke zmenšení válce, ve kterém je postavička promítána, zlepšilo se rozpoznávání hlasu a obličeje a přibyly nové funkce. Se svou přítelkyní teď můžete slavit výročí, narozeniny a radovat se z nových pohybů a mimiky.

Gatebox cílí na osamělé Japonce, kterých každým rokem přibývá. Pokud se i vy cítíte opuštění, máte zatím smůlu. Objednávat lze zatím pouze v Japonsku a první dodávky začnou až koncem roku.

Zdroj: https://japanese.engadget.com/2018/07/30/gatebox/